ارتودنسی نامرئی(اینویزیلاین) دندان ساخته شده از پلاستیک بدون bpa

ارتودنسی نامرئی(اینویزیلاین) دندان ساخته شده از پلاستیک بدون bpa

در ارتودنسی نامرئی با بریس‌های اینویزیلاین، از یک سری ردیف کننده (پلاک) با ساخت سفارشی استفاده می‌شود که منحصراً برای خود فرد بیمار بری مرتب کردن دندان‌های او طراحی و ساخته می‌شود. این صفحه‌های ردیف کننده یا پلاک ارتودنسی از نوعی پلاستیک صاف، راحت، شفاف و نامرئی و بدون BPA ساخته می‌شود که روی دندان‌ها را می‌پوشاند. با پوشیدن ردیف کننده‌ها، دندان‌ها به‌تدریج به سمت موقعیت مناسب، بر اساس حرکات طراحی شده‌ای متخصص ارتودنسی مشخص کرده است، حرکت می‌کنند. این پلاک‌ها باید روزی ۲۰ تا ۲۲ ساعت استفاده شوند و تنها برای غذا خوردن، مسواک زدن دندان‌ها و نخ کشیدن می‌توان آن‌ها را از دهان خارج کرد. در طی درمان با روش ارتودنسی، این بریس‌های نامرئی را باید هر دو هفته‌ای یک‌بار عوض کرد. از بیمار، شرایط منحصربه‌فردی دارد، پس مدت‌زمان رمان برای هر فرد و هر روش درمانی و همچنین قابلیت هر بیمار در دنبال کردن طرح درمانی متفاوت است- درست مانند ارتودنسی با بریس‌ها و سیم‌کشی‌های فلزی معمولی که مدت‌زمان متغیری دارد.

مناسب بودن ارتودنسی نامرئی با بریس‌های اینویزیلاین برای هر فرد باید توسط متخصص ارتودنسی او و براساس چندین عوامل مشخص شود، ازجمله اهداف ردیف کردن دندان‌ها، همکاری بیمار و سلامت عمومی فعلی او. ارتودنسی با بریس‌های اینویزیلاین به همکاری جدی بیمار نیاز دارد که باید دستورالعمل‌های پزشک را به‌دقت رعایت کند. به‌طورکلی کسانی که دچار نامرتبی‌های دندانی خفیف هستند، برای درمان با بریس‌های اینویزیلاین مناسب‌ترهستند. برای یافتن دندانپزشک مجرب می توانید به این آدرس مراجعه کنید.

آیا دوست دارید لبخندی زیباتر داشته باشید و واقعاً می‌خواهید که عاشق لبخند خود شوید؟ شاید رویداد مهمی را در پیش دارید یا می‌خواهید در کار یا مدرسه‌ی خود اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشید. ترمیم‌های کوچک می‌توانند تغییرات بسیار مهمی را در ظاهر شما ایجاد کنند و با درمان ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین) می‌توانید این تغییرات را با سرعتی ۵۰ درصد بیشتر به دست آورید.

ارتودنسی نامرئی برخلاف ارتودنسی ثابت اصلاً در ظاهر نمود ندارد و در طول دوره درمان بدون اینکه زیبایی لبخند را مخدوش کند می‌تواند با سرعت بالاتری انحراف دندان‌ها را اصلاح نماید. این درمان برای جوانان و بزرگ‌سالان بسیار مناسب است.

برای دریافت مشاوره و انتخاب روش مناسب درمان ارتودنسی در کلینیک تخصصی تحت نظر دکتر می‌توانید با شماره ما  تماس حاصل فرمایید.

بریس اینویزیلاین: چگونه عمل می‌کند؟


بریس‌های اینویزیلاین یک سری پلاک یا ردیف کننده‌های ارتودنسی هستند که در طی درمان ارتودنسی فشار متمرکزی را به دندان‌های نامرتب وارد می‌کنند.

برای برنامه‌ریزی روند درمانی منحصربه‌فردی برای شما، متخصص ارتودنسی تصاویر، عکس‌های رادیوگرافی و قالب‌هایی را از دندان‌ها و ساختارهای دهانی‌تان می‌گیرد تا بهترین طرح را برای صاف و ردیف کردن دندان‌هایتان تعیین کند. سپس این اطلاعات به لابراتوار ساخت اینویزیلاین فرستاده می‌شوند که در آنجا صفحه‌ها یا همان پلاک‌های نامرئی ارتودنسی‌تان ساخته می‌شوند و مستقیماً برای شما ارسال می‌شوند. می‌توانید فورا درمان را شروع کنید.

اکثر بیمارانی که علاقه مند به بهبود و اصلاح حالت و ردیف دندان‌هایشان هستند می‌توانند کاندیدای خوبی برای استفاده از بریس‌های نامرئی اینویزیلاین باشند. این روش درمان برای اصلاح مشکلات ارتودنسی متعددی بکار می‌رود، ازجمله کراس بایت، اوربایت، اندربایت و نیز فاصله‌دار بودن دندان‌ها و شلوغی دندان‌ها. البته بهتر است برای اصلاح مشکلات پیچیده‌تری در حالت دندان‌ها همچنان از روش ارتودنسی سنتی استفاده شود، متخصص ارتودنسی شما می‌تواند به شما کمک کند که کدام نوع درمان برای شما مناسب‌تر است.

مقایسه‌ی بریس اینویزیلاین و بریس‌ها یا سیم‌کشی‌های فلزی


مقایسه‌ی بریس اینویزیلاین و بریس‌ها یا سیم‌کشی‌های فلزی

تفاوت‌های بسیار زیادی بین اینویزیلاین و سیم‌کشی‌های معمولی دندان وجود دارد؛ مانند متحرک بودن اینویزیلاین، برخلاف سیم‌کشی‌های فلزی که به طور دائمی روی سطح دندان‌ها بسته می‌شوند، شما می‌توانید به‌راحتی بریس نامرئی را در هنگام غذا خوردن، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن از دهان خود بیرون آورید.

همچنین بریس‌های اینویزیلاین برای بیماران بسیار راحت‌تر از بریس‌های معمولی می‌باشند. این روش، درمانی است که بیشتر توسط خود بیمار کنترل می‌شود، باید هر صفحه‌ی اینویزیلانی یا پلاک نامرئی را برای دو هفته استفاده کنید و سپس برای تعویض آن‌ها نزد متخصصتان بروید. هر شش هفته‌ای یک‌بار باید ب متخصص ارتودنسی مراجعه کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به‌خوبی دارد پیش می‌رود. با بریس‌های اینویزیلاین، دیگر خطر دررفتگی یا شکستگی سیم‌ها یا براکت‌ها و ازاین‌رو نیاز به درمان‌های اورژانسی وجود ندارد. مدت‌زمان متوسط برای این نوع درمان، یک سال یا تقریباً نصف مدت زمان درمان با سیم‌کشی‌های فلزی است.

افراد بزرگ‌سالی که مشغله‌ی کاری زیادی دارند و نوجوانانی که به خاطر ظاهر خود خجالتی هستند به سهولت، راحتی و ظرافتی که اینویزیلاین از آن برخوردار است، تمایل دارند و همچنین از جمله مزایای اینویزالاین برای نوجوانان در مقایسه با بریس فلزی معمولی این است که میتوانند با هم‌سن و سالان خود راحت تر وقت بگذارنند و درمان آنها آسان‌تر و دلپذیرتر می‌شود.

زندگی با اینویزیلاین


زندگی با اینویزیلاین

وقتی‌که به داشتن بریس نامرئی عادت کردید، دیگر زندگی کردن با اینویزیلاین فرق چندانی با زندگی بدون آن ندارد. با استفاده از اینویزیلاین دیگر نیازی به تغییراتی در غذا خوردن و یا جای نگرانی برای روش‌های تمیز کردن دهان و دندان نیست. فقط باید این پلاک‌های نامرئی را برای ۲۰ تا ۲۲ ساعت در شبانه‌روز در دهان استفاده کنید و در زمان لزوم آن‌ها را از دهانتان خارج کنید.

باید قبل از قرار دادن آن‌ها در دهان حتماً دهان و دندان خود را به‌خوبی بشویید تمیز کنید. تمیز کردن دندان‌ها و پلاک‌ها قبل ز استفاده برای سلامتی دهان و دنانتان بسیار مهم و ضروری است. این ردیف کننده‌های دندان کاملاً و خیلی فشرده روی سطح دندان‌هایتان قرار می‌گیرند، بنابراین اگر آلودگی‌هایی از باکتری یا ذرات غذا روی آن‌ها وجود داشته باشد در بین آن‌ها و دندانه‌هایتان گیر خواهد کرد و از باعث پوسیدگی دندان‌هایتان خواهد شد. با رعایت بهداشت دهان و دندان، به آرامی در درمانتان برای صاف و ردیف کردن دندان‌هایتان پیشرفت خواهید کرد.

شلوغی و به‌هم‌ریختگی دندان‌ها


آندربایت

شلوغی و بهم ریختگی دندان‌ها چیست؟

وقتی فکتان فضای کافی برای ردیف شدن نرمال دندان‌هایتان را نداشته باشد، دندان‌ها ممکن است به‌صورت دسته‌دسته درآیند، روی هم قرار بگیرند و بچرخند و گاهی اوقات به جلو یا عقب کشیده شوند.

شلوغی دندان‌ها چه مشکلاتی را می‌تواند به وجود آورد؟

با داشتن دندان‌های شلوغ و به هم ریخته، مسواک زدن و کشیدن نخ دندان کار سختی خواهد بود. در نتیجه پلاک و جرم دندانی و باکتری‌های مضر براحتی در بین دندان‌ها انباشته می‌شود و خط لثه را پایین‌تر میاورند و در نتیجه باعث پوسیدگی دندان‌ها و بیماری‌های لثه گردد. شلوغی دندان‌ها ممکن است با گذشت زمان نیز شدیدتر شود.

آیا اینویزیلاین می‌تواند مشکل شلوغی و به‌هم‌ریختگی دندان‌ها را اصلاح کند؟

بله. بریس‌های شفاف و نامرئی اینویزیلاین می‌توانند مشکل شلوغی و به هم ریختگی دندان‌ها را اصلاح و برطرف کنند. یک متخصص مجرب درزمینهٔ درمان ارتودنسی با استفاده از اینویزیلاین می‌تواند برای شما تعیین کند که درمان اینویزیلاین برای مورد شما چگونه عمل خواهد کرد.

اوربایت


اوربایت

اوربایت چیست؟

مشکل اوربایت زمانی است که دندان‌های جلویی در ردیف بالا روی دندان‌های جلویی ردیف پایین را می‌پوشانند. اکثر افراد حداقل مقداری او ربایت دارند.

اوربایت چه مشکلاتی را می‌تواند به وجود آورد؟

وقتی مشکل اوربایت در شما بسیار زیاد باشد، پزشک آن را دیپ بایت (deep bite) یا بایت عمیق می‌نامد. این باعث مشکلات متعددی می‌شود، از پوسیدگی دندان‌ها گرفته تا درد فک. پزشکان برای توصیف میزان اوربایت، از درصد استفاده می‌کنند که میزان ۵ تا ۲۵ درصد ایدئال است.

آیا اینویزیلاین می‌تواند مشکل اوربایت را اصلاح کند؟

بله. اینویزیلاین می‌تواند مشکل اوربایت یا دیپ بایت را اصلاح کند. یک متخصص مجرب در زمینه درمان ارتودنسی با استفاده از اینویزیلاین می‌تواند برای شما تعیین کند که درمان اینویزیلاین برای مورد شما چگونه عمل خواهد کرد.

آندربایت


شلوغی و به‌هم‌ریختگی دندان‌ها

اندربایت چیست؟

در مشکل اندربایت، وقتی دهانتان را می‌بندید دندان‌های جلویی فک پایینتان در جلوی دندان‌های جلویی فک بالایتان قرار می‌گیرند. در بسیاری از موارد، این مشکل عملاً به‌صورت جلو بودن فک پایین مشخص می‌شود.

اندربایت چه مشکلاتی را می‌تواند به وجود آورد؟

با داشتن مشکل اندربایت، جویدن غذاها و واضح صحبت کردن دشوار خواهد بود و همچنینی ممکن است دندان‌ها سریع‌تر پوسیده شوند.

آیا اینویزیلاین می‌تواند مشکل اندربایت را اصلاح کند؟

بله. بریس های شفاف اینویزیلاین می‌توانند برخی موارد اندربایت را اصلاح کنند. اندربایت شدید ممکن است به درمان ارتودنسی نامرئی همراه با جراحی فک ناز داشته باشد. یک متخصص مجرب در زمینه درمان ارتودنسی با استفاده از اینویزیلاین می‌تواند برای شما تعیین کند که درمان اینویزیلاین برای مورد شما چگونه عمل خواهد کرد.

کراس بایت


کراس بایت

کراس بایت چیست؟

وقتی دهانتان را می‌بندید، برخی از دندان‌های ردیف بالا در بین دندان‌های ردیف پایینتان قرار می‌گیرند- بجای آنکه به‌طور نرمال جلوی و خارج از آن‌ها قرار بگیرند- متخصصین این وضعیت را کراس بایت می‌نامند.

کراس بایت چه مشکلاتی را می‌تواند به وجود آورد؟

مشکل کراس بایت می‌تواند باعث پوسیدگی با لب پر شدن دندان‌ها شود. همچنین می‌تواند باعث تحلیل رفتن لثه‌ها یا ایجاد شکاف‌هایی در بالای خط لثه‌تان شود. این نوع آسیب می‌تواند منجر به مشکلات درد لثه‌ها یا حتی تحلیل استخوان دندان گردد.

آیا اینویزیلاین می‌تواند مشکل کراس بایت را اصلاح کند؟

بله. پلاک‌های شفاف اینویزیلاین می‌تواند برخی از موارد کراس بایت را اصلاح کنند. یک متخصص مجرب در زمینه درمان ارتودنسی با استفاده از اینویزیلاین می‌تواند برای شما تعیین کند که درمان اینویزیلاین برای مورد شما چگونه عمل خواهد کرد.

دندان‌های فاصله‌دار


دندان‌های فاصله‌دار

مشکل دندان‌های فاصله‌دار چیست؟

وقتی فضای زیادی (بیشتر از حد نرمال) در بین دو یا چند دندانتان وجود داشته باشد، پزشک آن را مشکل فاصله‌داری دندان‌ها یا دندان‌های فاصله‌دار می‌نامد.

فاصله‌دار بودن دندان‌ها چه مشکلاتی را می‌تواند به وجود آورد؟

فاصله‌ی بین دندان‌ها ممکن است باعث ایجاد پاکت در بین دندان‌ها و لثه‌ها شود که غذا می‌تواند در آنجا گیر کند. این باعث حساس شدن و درد لثه‌هایتان و حتی منجر به بیماری لثه شود.

آیا اینویزیلاین می‌تواند مشکل دندان‌های فاصله‌دار را اصلاح کند؟

بله. پلاک‌های شفاف اینویزیلاین می‌توانند فاصله بین دندان‌ها را اصلاح کنند. یک متخصص مجرب در زمینه درمان ارتودنسی با استفاده از اینویزیلاین می‌تواند برای شما تعیین کند که درمان اینویزیلاین برای مورد شما چگونه عمل خواهد کرد

اوپن بایت


اوپن بایت

اوپن بایت چیست؟

اگر دندان‌های ردیف بالا و ردیف پایین در هنگان بسته بودن دهان به یکدیگر نرسند، پزشک این مشکل را اپن بایت می‌نامند.

اپن بایت چه مشکلاتی را می‌تواند به وجود آورد؟

مشکل اپن بایت می‌تواند جویدن غذاها یا گاز زدن برخی از غذاهای معمولی مانند سیب را دشوار کند.

آیا اینویزیلاین می‌تواند مشکل اوپن بایت را اصلاح کند؟

بله. بریس‌های شفاف اینویزیلاین می‌توانند مشکل اوپن بایت را اصلاح کنند. یک متخصص مجرب در زمینه درمان ارتودنسی با استفاده از اینویزیلاین می‌تواند برای شما تعیین کند که درمان اینویزیلاین برای مورد شما چگونه عمل خواهد کرد.

هزینه ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین) چقدر است؟


مانند همه‌ی درمان‌های ارتودنسی، هزینه‌ی اینویزیلاین بسیار به وضعیت خود شما بستگی دارد. برخی از اصلاحات ارتودنسی راحت هستند و فقط به یک کار پایه نیاز دارند. روش‌های دیگر ارتودنسی می‌توانند شامل چندین مرحله باشند ت به دندان‌هایی ردیف و مرتب برسید که ممکن است هزینه‌ی بیشتر را در برداشته باشند.

در برخی موارد، ممکن است قبل از درمان ارتودنسی و برای ردیف کردن دندان‌ها، نیاز به کشیدن دندان یا کارهای دیگری باشد. پس نمی‌توان یک قیمت قطعی و معینی را برای همه مشخص کرد.

سؤالات متداول


ابتدا باید یک جلسه‌ی اولیه‌ی ارزیابی را با دندان‌پزشک عمومی داشته باشید تا تعیین کن که آیا کاندیدای مناسبی برای هر نوع درمان ارتودنسی هستید یا خیر. سپس نوبتی را برای مراجعه به یک متخصص ارتودنسی می‌گیرید تا یک جلسه مشاوره‌ی قبل از درمان با او داشته باشید. این جلسه‌ی مشاوره شامل معاینه‌ی اولیه، عکس‌برداری رادیولوژی از دهان و مطالعه‌ی مدل‌ها می‌شود. در طی این جلسه‌ی مشاوره‌ی قبل از ارتودنسی، متخصص ارتودنسی‌تان شرایط شما را برای انجام درمان اینویزیلاین و ارتودنسی نامرئی می‌سنجد و مناسب بودن آن را برای شما مشخص می‌کند. طرح درمان توصیه شده برای شما نیز به شما ارائه خواهد شد.

اینویزیلاین مانند همه‌ی روش‌های ارتودنسی دیگر، به تشخیص صحیح، همکاری بیماری، همچنین مهارت و تجربه‌ی متخصص بستگی دارد. ارتودنسی نامرئی به همکاری بیشتر بیمار نیاز دارد که باید دستورالعمل‌های پزشک را با دقت رعایت کند. به‌طورکلی، مشکلات ارتودنسی ساده‌تر می‌توانند کاندیدای بهتری برای استفاده از ارتودنسی نامرئی و بریس‌های اینویزیلاین باشند.

مدت زمان درمان به شدت مشکل ارتودنسی بستگی دارد و تنها متخصص ارتودنسی می‌تواند آن را مشخص کند؛ اگرچه این درمان برای افراد بزرگ‌سال به‌طور میانگین حدود ۱۲ ماه طول می‌کشد. مدت‌زمان مورد نیاز برای نوجوانان ممکن است متغیر باشد و متخصص ارتودنسی می‌تواند آن را تعیین کند.

برای اینکه درمان بیشترین تأثیر را داشته باشد، باید ردیف کننده‌ها را ۲۰ تا ۲۲ ساعت در روز استفاده کرد و تنها برای خوردن، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن از دهان بیرون آورد.

هدف از این مراجعات این است که از پیشرفت روند درمان با اینویزیلاین طبق برنامه مطمئن شویم. تری‌ها یا صفحات ردیف کننده را باید هر دو هفته یک‌بار تعویض کرد.

ردیف کننده‌های جایگزینی باید برای هر یک ساخته شوند. هر ردیف کننده دارای یک شماره است تا متخصص ارتودنسی بتواند ردیف کننده‌ی متناسب را طبق آن سفارش دهد. متخصصین ارتودنسی از بیماران می‌خواهند تا ۲ یا ۳ ردیف کننده‌ی قبلی خود را نگه‌دارند تا بتوانند در شرایطی که ردیف کننده‌ی فعلی‌شان گم شده یا صدمه دیده ست، مشخص کنند که کدام ردیف کننده را باید سفارش داد.

به این پست امتیاز دهید.
ارتودنسی نامرئی(اینویزیلاین) دندان ساخته شده از پلاستیک بدون bpa
5 از ۲ رای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *